• Regulamin

§ 1. ZAMÓWIENIA

1. Po dokonaniu zakupu prosimy o wypełnienie formularza dostawy.

2. W naszym sklepie, bez względu na ilość zakupionych przedmiotów za przesyłkę płaci się tylko raz.

3. Do każdego zakupionego towaru dołączamy dowód zakupu - paragon lub na życzenie klienta fakturę VAT .

§ 2. WPŁATA

Wpłaty za zakupiony przedmiot należy dokonać w terminie do 10 dni od dokonania zakupu (przy wyborze opcji przelew bankowy), jeżeli w tym czas nie odnotujemy wpłaty Państwa zamówienie zostanie anulowane.

Akceptujemy trzy rodzaje wpłat:

- wpłata PayU
- przelew bankowy
- płatność za pobraniem

Przelewy bankowe należy dokonywać na:
Numer konta: 33 1140 2004 0000 3602 4777 6760 (mBank)

Nazwa odbiorcy: P.H.Z. GEHRKE
Adres odbiorcy: ul. Jana Matejki 1A, 85-061 Bydgoszcz
Tytuł przelewu: Numer zamówienia w dobrebutypl

§ 3. WYSYŁKA

Zakupione przedmioty wysyłamy w ciągu 24h od odnotowania płatności on-line, dokonania wpłaty na nasze konto, bądź od zakupu przy wyborze wysyłki za pobraniem (zastrzegamy, że wysyłka w ekstremalnych przypadkach może się wydłużyć do kilku dni roboczych – jest to zależne od firm kurierskich).

Zakupione towary wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD, InPost lub Paczka w Ruchu

§ 4. ZWROT TOWARU

Jeżeli z jakiegoś powodu zakupiony towar Państwu nie odpowiada, jest możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni od daty odbioru przesyłki. Przedmiot może zostać zwrócony jedynie, gdy nie był używany i nie został w jakikolwiek sposób zniszczony. Jeżeli zdecydują się Państwo na zwrot towaru prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, bądź mailowy. KONIECZNE jest włożenie do paczki pisemnego oświadczenia z danymi i numerem konta do zwrotu pieniędzy (Formularz zwrotu), zwracanego towaru oraz DOWODU ZAKUPU (bez tego zwrot nie będzie uwzględniony i paczka wróci do nadawcy). W takim przypadku podmiot P.H.Z. GEHRKE zobowiązuje się do zwrotu kwoty równej cenie sprzedaży bez kosztów przesyłki zwrotnej.

Prosimy o odsyłanie towaru zwykłą paczką na adres:

P.H.Z. GEHRKE
Magazyn dobrebutypl.com
ul. Bocianowa 3
86-061 Kobylarnia
tel. 667-924-014

 

Postępujemy zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271) art. 7, w okresie 10 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym, chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Oznacza to, że towar musi znajdować się w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia towaru, a towar może być używany pod warunkiem, że to używanie nie będzie prowadziło do zmiany jego stanu.

§ 5. WYMIANA TOWARU

Istnieje możliwość wymiany towaru pod warunkiem, że wymieniany towar nie posiada śladów użytkowania i posiada oryginalne opakowanie. W tym wypadku prosimy o kontakt. Prosimy o włożenie do kartonu informacji na jaki model i rozmiar wymieniamy obuwie oraz prosimy o podanie adresu do wysyłki zwrotnej obuwia.
Koszt wymiany to 10 PLN za paczkę pobraniową DPD.

§ 6. WARUNKI REKLAMACJI

Jeżeli towar okaże się wadliwy kupujący ma prawo do reklamacji. Musi poinformować o tym fakcie naszą firmę w terminie nie dłuższym niż 14 dni od odebrania paczki.

Reklamacji podlegają wyłącznie fizyczne wady ukryte powstałe z winy producenta w obuwiu nie zużytym. Obuwie do reklamacji przyjmowane jest czyste, za okazaniem dowodu sprzedaży. Przed złożeniem reklamacji patrz: „Reklamacji nie podlega”.

Podstawa prawna reklamacji dot. Ustawy z dn. 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz.U.Nr 141, pozycja 1176).

§ 7. REKLAMACJI NIE PODLEGA

- naturalne zużycie obuwia
- wady widoczne w momencie zakupu (np. różnice struktury, koloru w skórach naturalnych)
- uszkodzenia powstałe w wyniku nieprawidłowego użytkowania i konserwacji oraz wynikłe ze złego dopasowania do stopy
- uszkodzenia mechaniczne (np. rozerwane suwaki, szycia, rozcięcia-rozerwania skóry, itp.)
- wygoda obuwia
- różnica w kolorze i strukturze skóry oraz załamania, zmarszczenia powstałe w trakcie użytkowania wynikające z naturalnych właściwości skóry
- odbarwienie się wnętrza obuwia wykonanego ze skór naturalnych pod wpływem potu lub mocnego przemoczenia
- naturalne ścieranie się skóry typu „Cabir” i dwoin krytych
- przemakanie obuwia z ręcznie przyszywanymi wierzchami do spodów
- przemakanie obuwia skórzanego nie jest wadą

§ 8. PODSTAWOWE ZASADY CZYSZCZENIA I KONSERWACJI OBUWIA

- zanieczyszczone obuwie należy najpierw oczyścić przy pomocy miękkiej tkaniny lub gąbki zwilżonej w ciepłej wodzie, dopiero wówczas konserwować
- przemoczone obuwie wymaga przesuszenia w temperaturze pokojowej (z dala od pieców i grzejników) w czasie min. 18 godz. Zaleca się równoczesne wypychanie mokrego obuwia papierem lub włożenie prawideł,
- na wysuszone wierzchy ze skór licowych i brzegi spodów obuwia należy nanieść niewielką ilość środka konserwującego typu krem lub woskowego najlepiej w kolorze skóry,
- ze względu na naturalne wykończenie skór do codziennej pielęgnacji nie zaleca się past samo nabłyszczających na bazie rozpuszczalników mogących uszkodzić powłokę skóry,
- przed nałożeniem następnej warstwy pasty należy wypolerować lub zmyć poprzednią warstwę,
- po wyschnięciu (10 min) obuwie należy wypolerować,
- obuwia ze skór welurowych i nubukowych nie można pastować, należy je czyścić specjalnie przeznaczoną do tego celu szczotką lub mocno wyciśniętą, zmoczoną tkaniną. Obuwie z tego rodzaju skór należy regularnie odświeżać odpowiednimi środkami konserwującymi w aerozolu,
- obuwie należy zakładać oraz zdejmować zawsze rozsznurowane,
- zabrania się prania butów – pozbawia to skórę elastyczności, powodując jej pękanie oraz osłabienie spoiny i ściegów szycia.

§ 9. PRAWA AUTORSKIE

Kopiowanie zdjęć, grafik i opisów jest ZABRONIONE!
Są one naszą własnością i kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części oznacza naruszenie praw autorskich.
Zgodnie z ustawą o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej
Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170 oraz
Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U. nr 47 poz. 211.
Każdy przypadek kradzieży zdjęć, opisów lub grafiki będzie zgłaszane do odpowiednich organów.
Zakupy w naszym sklepie oznaczają akceptację poniższego regulaminu.

 

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!